Zamki elektroniczne to jedne ze standardów hoteli

Prowadząc obiekt hotelowy niewątpliwie warto dbać o jego standard. A wpływa na niego wiele czynników, więc istotna jest przede wszystkim dbałość o szczegóły. Ustawa o usługach turystycznych dość czytelnie określa standardy obiektów hotelowych.

Zamek elektroniczny to już standard

zamki elektroniczneNawet jeśli nie mamy pięciu gwiazdek, warto zapewnić gościom bezpłatny internet bezprzewodowy w całym obiekcie, klimatyzację, radio, telewizor, telefon, lodówkę, sejf, suszarkę do włosów, zestaw ręczników, a także choć może to oczywiste – wodę butelkowaną. Goście hotelowi często wybierając odpowiedni dla siebie hotel zwracają uwagę na dostępność miejsc parkingowych, standard hotelowej restauracji oraz na dostępne udogodnienia od siłowni, sauny, przez basen, aż po gabinety SPA. Jeśli wykorzystamy w hotelu nowoczesne rozwiązania jak zamki elektroniczne to na pewno będziemy kojarzyć się z bardziej prestiżowym obiektem. Ale oczywiście dodatkowe wyposażenie pokoi, czy wszelkie udogodnienia, nie będą mieć znaczenia jeśli zawiodą podstawy, a więc jakość obsługi, czystość, brak komfortu w pokojach spowodowany hałasem czy niewygodnym łóżkiem. Warto starannie śledzić opinie naszych gości o pobycie w naszym hotelu.

Daje to mnóstwo pożytecznych wskazówek i umożliwia nam dopracowanie wielu elementów, na które goście zwracają uwagę. Zarządzając hotelem musimy na bok odłożyć nasze osobiste opinie i gusta, a za to pochylić się nad tym co myślą o nas goście, inaczej ich stracimy. Warto to wszystko przemyśleć by mieć jak najwięcej gości, a co za tym zysków.