Zalety moskitier rolowanych

Rolę moskitiery doceniamy szczególnie w sezonie letnim kiedy nieproszeni goście w postaci insektów chętnie wpraszają się do naszych domów. Pozwala ona na zablokowanie dostępu do pomieszczeń przy otwartym oknie. Jednak przy zakupie tego elementu zwykle pojawia się pytanie – rolowane czy ramkowe? Dziś poznasz bliżej zalety tych pierwszych. 

Moskitiery rolowane – wybór producenta 

moskitiera rolowana warszawaW lecie ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie w nieklimatyzowanym pomieszczeniu bez otwartego okna. Wówczas insekty chętnie wykorzystują tę praktykę. I mimo że na rynku istnieje wiele preparatów, które pozwalają pozbyć się owadów, żaden z nich nie jest tak skuteczny jak inwestycja w moskitierę. Wiele osób rezygnuje jednak z siatki ze względu na konieczność jej stałego przymocowania do ram okiennych. Nie jest to jednak jedyny sposób montażu. Moskitiery rolowane są znacznie prostsze w montażu i nie zajmują tak wiele miejsca jak w przypadku modeli ramkowych. Przede wszystkim dają nam możliwość zwijania siatki, co jest niezwykle praktyczne w wielu sytuacjach. Nie odcinają one dostępu do zewnątrz jak ma to miejsce w przypadku drugiego rodzaju montowania, co sprawia, że rolowane doskonale sprawdzają się w drzwiach balkonowych. Jeśli przekonała Cię do siebie moskitiera rolowana warszawa to miasto, w którym odnajdziesz wielu producentów tego typu rozwiązania. Stało się ono tak powszechnie stosowane, że niemal wypiera modele ramkowe. Zakup konkretnego modelu warto jednak rozpatrzyć pod kątem określonych warunków panujących w mieszkaniu. 

Do produkcji moskitier rolowanych wykorzystywana jest najczęściej siatka z włókna szklanego dodatkowo pokrytego PVC. Co najważniejsze, występuje ona obecnie nie tylko w jednym, białym kolorze, jak miało to miejsce w przeszłości. Dziś moskitiera może stanowić dodatkową funkcję ozdobną w pomieszczeniu.