Wykwity wapienne na bruku

Nienaganny wygląd powierzchni użytkowej, a szczególnie tej przed domem, jest coraz częściej wymagany od osób mających podjazd. Niestety, bardzo często kładąc kostkę brukową nie zdajemy sobie sprawy z tego, iż może ona mieć wykwity wapienne. Usunięcie ich nie jest problematyczne, jednak może wymagać od nas nieco pracy i cierpliwości.

Metody usuwania wapiennych wykwitów brukowych

usuwanie wykwitów z kostki brukowejGdy zauważymy białe plamy na naszej kostce brukowej na pewno możemy być zaskoczeni i niepewni, ponieważ chcemy, aby nasz podjazd pod dom od początku wyglądał perfekcyjnie. Warto jednak wiedzieć, iż w wyniku stabilizowania się oraz twardnienia betonu może on wydzielać wapień, który odpowiedzialny jest za biały nalot. Jeśli zastanawiamy się nad tym jak wygląda usuwanie wykwitów z kostki brukowej to nie musimy się obawiać, gdyż jest całkiem proste. Przede wszystkim bez żadnej ingerencji nalot powinien sam zniknąć do dwóch lat. Metod jest kilka na usunięcie nieestetycznych plam. Możemy regularnie myć kostkę brukową myjką ciśnieniową, która jest czasochłonnym zajęciem. Niektórzy decydują się też na szlifowanie, jednak należy uważać tutaj na uszkodzenie struktury kafelek. Najbardziej efektowną metodą będzie skorzystanie z chemicznych preparatów, jednak musimy wiedzieć, iż efekt ostateczny będzie wymagał od nas paru powtórzeń. W związku z tym należy być cierpliwym i regularnie wykonywać czynności służące usunięciu plam.

W ostatnim czasie bardzo modne stało się wyściełanie podjazdu kostką brukową, która jest elegancka, a przy tym nie generuje aż takich kosztów jak inne materiały. Jedynym mankamentem mogą być białe wykwity, których możemy pozbyć się z pomocą kilku prostych metod albo cierpliwie czekając na naturalne zaniknięcie naszego problemu estetycznego.