Wyjazd rekolekcyjny dla rodzin katolickich

Jakiś czas temu przeprowadziłam się do większego miasta w poszukiwaniu pracy. Wkrótce, razem z moim mężem stworzyliśmy przytulne mieszkanie, w którym oboje przyjemnie spędzaliśmy czas i cieszyliśmy się swoim towarzystwem. Chcieliśmy jednak jeszcze bardziej pogłębić relację pomiędzy nami.

Spotkania rodzin katolickich podczas wyjazdów rekolekcyjnych

wyjazdy rekolekcyjneOboje byliśmy praktykującymi katolikami i w każdą niedzielę odwiedzaliśmy najbliższy kościół w naszej okolicy. Pewnego dnia, podczas nabożeństwa dowidzieliśmy się, że ksiądz proboszcz z naszej parafii organizuje swego rodzaju szkolenie dla młodych małżeństw. Nie zastanawiając się długo, postanowiliśmy zapisać się na ten religijny kurs. Okazało się, że nie była to pierwsza inicjatywa naszego kościoła, a księża z powodzeniem od kilku lat organizowali wyjazdy rekolekcyjne. Bardzo ucieszyliśmy się z tego, że będziemy mieć okazję do uczestniczenia w tym wyjeździe. Rekolekcje odbywały się w jednym z ośrodków na południu Polski, w którym wierni mogli również podziwiać przepiękne okoliczności przyrody oraz malownicze górskie pasma. Jakiś czas później, wraz z innymi członkami naszej wspólnoty zameldowaliśmy się w ośrodku i już pierwszego dnia przystąpiliśmy do pierwszych rekolekcji. Spotkanie było prowadzone przez księży z naszej parafii, którzy znaleźli z nami świetny kontakt i razem z nami rozważali Słowo Boże. Podczas całego wyjazdu uczestniczyliśmy w wielu wycieczkach, spotkaniach oraz konferencjach religijnych, podczas których uczyliśmy się wypełniać nauki naszego Kościoła, a rozważania teologiczne towarzyszyły nam każdego dnia. Uczestniczyliśmy także w nabożeństwach, podczas których wspólnie modliliśmy się do  naszego Stwórcy i wypraszaliśmy nasze prośby. Księża służyli nam pomocą i z chęcią odpowiadali na nurtujące nas pytania i wspólnie z nami rozwiewali nasze wątpliwości. Podczas całego pobytu scaliliśmy nasze małżeństwo jeszcze bardziej, cieszyliśmy się swoim towarzystwem i korzystaliśmy ze wspaniałej pogody. Taki wyjazd był ważny nie tylko, ale dla całej naszej wspólnoty.

Podczas naszego pobytu w ośrodku na południu Polski, razem z naszą wspólnotą religijną pogłębiliśmy naszą wiarę i spędziliśmy wspaniały czas poświęcając się modlitwie oraz odnowie duchowej. Był to wyjątkowy czas dla nas wszystkich, który na długo pozostanie w naszej pamięci.