Włókno szklane na ścianie – dlaczego warto?

Wykańczanie powierzchni ścian przy pomocy tapetą jest coraz częściej stosowaną praktyką. To właśnie dzięki nim nasze pomieszczenia zyskują charakteru. To jednak nie jedyna zaleta tapet. W zależności od rodzaju, na jaką się zdecydujemy możemy liczyć na wiele innych korzyści. Jakich? 

Zalety tapet z włókna szklanego 

tapety szklane na ścianieTapeta z włókna szklanego w ostatnich latach zyskuje na ogromnej popularności. Wynika to w głównej mierze z właściwości jakie kryje w sobie ten materiał. Najważniejszą z pewnością jest wysoka trwałość. Producenci dają nam nawet do 30 lat gwarancji. Brzmi imponująco, prawda? Zastanawiasz się jednak jak tapety szklane na ścianie wyglądają? Materiał ten przyjmuje zwykle postać ciekawych wzorów przypominających tkaninę. Bez problemu jednak odnajdziemy również produkty w pełni gładkie. Co najważniejsze, tapeta z włókna szklanego może zostać wykorzystana niemal w każdym pomieszczeniu. Wynika to z wysokiej odporności nie tylko na uszkodzenia, ale również na działanie wilgoci. Możesz więc śmiało wykorzystać ją w kuchni czy nawet łazience.  Warto również wspomnieć o specyficznej strukturze włókna szklanego, która pozwala ścianom oddychać. Nie musimy się więc obawiać, że przez tapetę pogorszymy stan ścian w pomieszczeniach. Co ciekawe włókno szklane jest doskonałym rozwiązaniem nie tylko na ściany, ale również na sufit. Dzięki temu możemy doskonale zamaskować nierówności czy niedoskonałości powierzchni. Jeśli więc borykasz się z takimi problemami, koniecznie wypróbuj włókno szklane.

Tapety z włókna szklanego najczęściej występują w białym kolorze, co oznacza, że są one przygotowane do malowania. Możemy więc nadać im dowolną barwę, która w połączeniu z charakterystyczną strukturą materiału będzie się prezentować doskonale. Aby mieć pewność co do jednolitego pokrycia powierzchni, warto wykonać malowanie dwukrotnie.