Wdrożenie planu zaopatrzenia w ciepło

Dosyć niedawno rozpoczęłam pracę w pewnej firmie. Jest to moja pierwsza poważna praca, dlatego tak bardzo się cieszyłam gdy ją dostałam. Moje stanowisko to po prostu praca administracyjna. Miałam być odpowiedzialna za odpowiednie zarządzanie dokumentami oraz organizowanie niektórych spraw.

Stworzenie planu zaopatrzenia w ciepło

Plan zaopatrzenia w ciepłoJednym z pierwszych zadań miało być znalezienie firmy zewnętrznej, która wykona dla nas cały plan zaopatrzenia w energię elektryczną oraz ciepło. Dzięki temu, że powierzono mi tą rolę nie tylko mogłam się sprawdzić na tym stanowisku, ale również dowiedzieć się nieco więcej na tematy o których nie miałam wcześniej pojęcia. Jak się okazało taki plan składa się z wielu dokumentów – po pierwsze koncepcji a następnie wielostronicowej, skrupulatnej dokumentacji technicznej. Jak się dowiedziałam nasz budynek ma być podłączony do miejskiej sieci cieplnej, co gwarantuje nam optymalizację ceny energii oraz zapewnia w pełni niezawodną oraz wygodną dostawę ciepła. Przed sporządzeniem ostatecznej dokumentacji przeprowadziłam wywiad z pracownikami firmy, która miała wykonać plan zaopatrzenia w ciepło. Jak się dowiedziałam ich zadaniem jest także wykonanie wszelkich formalności oraz następne wdrożenie tego projektu w życie. Najczęściej uciepłowienie jest wykonywane dla nowo-powstałych budynków. Nasza siedziba znajduje się w starym budownictwie, ale wymagana była już od dawna przebudowa istniejącej już sieci kanałowej. W ten sposób straty energii zostaną ograniczone.

Podsumowując, takie sprawy firmowe, które związane są z załatwianiem oraz dokumentacją, są dobrą szkołą przed podjęciem się poważniejszych zadań. Jak już zostało wspomniane – można nie tylko zdobyć doświadczenie, ale również zaczerpnąć wiedzę na tematy z pozoru trudne.