Typy filtrów do ciągników rolniczych

Dbanie o stan sprzętu rolniczego jest niesamowicie ważną sprawą. Z racji tego, że prace na polu związane są z wykonywaniem licznych czynności w ograniczonym czasie, kluczowe jest, by sprzęt był zawsze sprawny i gotowy do pracy. Nie da się ukryć, że ze względu na cenę nowych maszyn, często rolnicy muszą kupować zapasowe części i wykonywać naprawy,  a nie kupować zupełnie nowy sprzęt.

Rodzaje i ceny filtrów w ciągniku rolniczym

filtry do ciągników rolniczychKażda maszyna napędzana paliwem posiada różne typy filtrów o które trzeba dbać. Jest to niezmiernie istotne, by pojazd nie stanął na środku drogi. Dostępne są różne filtry do ciągników rolniczych. Wiele z nich zależnych jest od konkretnego rodzaju maszyny, a także marki. Najczęściej rolnicy zaopatrują się w filtry paliwowe. Jest to bardzo istotna część, od której bezpośrednio zależy praca silnika w każdej maszynie rolniczej. To właśnie od tej części zależy filtracja paliwa, które zawsze jest zanieczyszczone. W przypadku, kiedy nie zadbamy wystarczająco o nasz filtr, może dojść do sytuacji, kiedy silnik przestanie działać. W zależności od konkretnej marki, ceny filtrów kształtują się różnie. Te od marek popularnych są z reguły bardziej dostępne u sprzedawców, ale mogą być droższe nawet o kilkaset złotych w porównaniu do części zastępczych lub takich, których marki nie są tak promowane. Kolejnym typem filtra, który jest niezmiernie istotny, jest filtr powietrza. Bywa on stosowany w maszynach, gdzie często dochodzi do przegrzania. Mają na celu filtracje powietrza z cząstek, które mogą bezpośrednio wpłynąć na działanie maszyny.

W wielu przypadkach naprawy filtra możemy dokonać sami. Nie zawsze jest to jednak dobra opcja, zwłaszcza, że w wielu maszynach stosowane są takie rozwiązanie konstrukcyjne, że można naruszyć newralgiczne miejsca. Dlatego dobrze jest skontaktować się ze specjalistą, który podpowie, czy warto samemu dokonać naprawy, czy zawieźć maszynę do serwisu.