Trawa syntetyczna doskonałym elementem ogrodu

Trawnik syntetyczny składa się z bazy polimerowej oraz włókien polimerowych, co sprawia, że ​​pielęgnacja jest o wiele łatwiejsza i bardziej przyjazna dla środowiska. Sztuczna murawa jest bezwonna, odporna na gnicie i nie uwalnia chemikaliów szkodliwych dla zdrowia i środowiska, nawet w wysokich temperaturach.

Dlaczego ludzie wybierają sztuczny trawnik?

trwała trawa syntetycznaTen trawnik nie powoduje alergii i wykonany jest z plastiku pochodzącego z recyklingu, co ma znaczący korzystny wpływ na otaczający nas świat. Trawa jest bezpieczna dla użytkowników, ponieważ amortyzuje ewentualny upadek. Warto dodać, że owady nie żyją na sztucznej murawie, a w pielęgnacji trawnika nie trzeba stosować nawozów chemicznych, które mogą szkodzić przyrodzie. Nie jest również konieczne podlewanie sztucznej murawy – to w większym stopniu oszczędza zasoby wodne ziemi. Trwała trawa syntetyczna jest nie tylko przyjazna dla środowiska, bezpieczna i ma piękny wygląd, ale ma również inne zalety, które czynią ją bardziej preferowaną. Przede wszystkim jej powłoka jest trwała i odporna na różne zjawiska naturalne oraz zachowuje swój kształt przez cały rok. Można powiedzieć również o łatwym montażu i ewentualnej naprawie. Ekonomiczna cena w porównaniu do naturalnej murawy jest jedną z ważniejszych zalet.  Sztuczna murawa różni się nie tylko zaletami, ale ma również wartość ekonomiczną, która może w dużej mierze zaoszczędzić budżet. Koszt sztucznej murawy zależy od grubości, gęstości i wysokości runa, a także obszarów zastosowania powłoki.

Koszt sztucznej murawy może się różnić w zależności od jakości, wagi i ściegu trawy. Trawa do dekoracji i aranżacji wnętrz ma niższą cenę niż trawa do obiektów sportowych. Cena wzrasta w zależności od zmiany długości stosu, ponieważ używana jest duża ilość nici. Grubość pasm trawy wpływa na trwałość i wytrzymałość.