Szczelny sejf na broń

Praca na statku wycieczkowym była dla większości z nas absolutną nowością, która oferowała wyzwania znacznie różniące się od tych, z którymi mieliśmy dotychczas do czynienia. Przede wszystkim, przechowywanie broni było o wiele trudniejsze niż zazwyczaj, głównie z powodu warunków panujących na statku podczas rejsu.

Wodoodporne sejfy na broń krótką

sejfy do broniBroń służbowa nie była przez nas noszona podczas zwykłej pracy, a jedynie przy interwencjach, które na szczęście były rzadkością, więc musiała być składowana w centrali ochrony. Jednak zwykłe sejfy które do tej pory używaliśmy były niewygodne podczas podróży morskiej, głównie z powodu iż były nieszczelne, i dopuszczały słone powietrze do wnętrza sejfu, a mogło ono poważnie uszkodzić mechanizmy składowanej broni. Dlatego też musieliśmy wymienić wszystkie nasze dotychczasowe sejfy na wodoodporne i szczelne sejfy do broni z dodatkowym zabezpieczeniem zawartości. Posiadały one takie same cechy jak zwykłe sejfy, jednak ich uszczelnienie było znacznie lepsze, i nie dopuszczało powietrza do wnętrza. Wnętrze sejfu posiadało również mocowania, dzięki którym można było zabezpieczyć składowaną broń przed poruszaniem się we wnętrzu, i potencjalnymi uszkodzeniami. Zamek sejfu był niemal identyczny z tymi, które były stosowane w bardziej konwencjonalnych modelach, jednak posiadał on również awaryjną możliwość otwarcia za pomocą zapasowego klucza, który powodował zwolnienie nie tylko zamka, ale również i zawiasów drzwiczek sejfu.

Była to również bardzo szybka metoda otwarcia w razie niebezpiecznego zdarzenia i konieczności szybkiego wyposażenia się w broń. Jednak mimo wszystkich różnic, sejfy te nie różniły się cenowo od podobnych modeli, używanych na co dzień, więc nie były bardzo dużą inwestycją.