Sprawna instalacja kamer monitoringu

System monitorowania na chronionym przez nas obiekcie funkcjonował od jego założenia, a urządzenia na jakich pracowaliśmy nadawały się tylko do wymiany. Podczas gdy zakup nowych kamer był zadaniem banalnie prostym, ich założenie mogło przysparzać wiele problemów, a w załodze nie było nikogo, kto miałby uprawnienia do montażu takowych.

Fachowy montaż urządzeń monitorowania wizyjnego

montaż kamer krakówCo gorsza, firma która pierwotnie instalowała nasz system monitorowania przestała funkcjonować już kilka lat temu, dlatego by założyć nowe kamery musieliśmy szukać nowej firmy instalatorskiej, posiadającej w kadrze osoby z uprawnieniami technika zabezpieczenia ochrony. Wiele firm ochrony oferowało również usługi instalacji systemu monitorowania i montaż kamer Kraków obsługuje wiele takich firm, aczkolwiek tylko kilka spełniło wszystkie nasze wymagania. Do wykonania montażu wynajęliśmy usługi firmy, zajmującej się przede wszystkim zakładaniem i serwisowaniem systemów monitorowania w całym kraju. Owa firma nie była agencją ochrony per se, aczkolwiek współpracowała aktywnie z takowymi i doglądała stanu systemów monitoringu wizyjnego w całym kraju. Wedle ustaleń, wymiana i konfiguracja urządzeń miały być wykonane w godzinach pracy obiektu, gdyż wtedy najłatwiej było dostroić wszystkie urządzenia i przystosować je do pracy w naszym obiekcie.

Podczas gdy początkowo obawialiśmy się iż wykonywanie wymiany sprzętu zakłóci normalny tryb pracy, okazało się iż instalacja została przeprowadzona błyskawicznie i bez żadnych trudności. Podobnie sprawnie przebiegła konfiguracja kamer, które szybko dopasowano do oprogramowania posiadanego przez nas w komputerach sterujących systemem. Cały montaż nie zajął więcej niż pięć godzin, łącznie z dostrajaniem nowego sprzętu.