Sprawdzone preparaty chroniące przed kleszczami

W sezonie letnim kleszcze mogą być prawdziwym problemem zarówno dla ludzi, jak i zwierząt domowych. Bardzo narażone na atak pasożytniczych pajęczaków są koty wychodzące. Zwierzęta te mają ze swej natury bardzo delikatną skórę, która jest wręcz wymarzona dla kleszczy. Z tego też powodu swojego kota należy regularnie badać.

Jak skutecznie ochronić swojego kota przed kleszczami?

sprawdzona ochrona przeciw kleszczom dla kotaKleszcze mogą potencjalnie stanowić śmiertelne zagrażanie zarówno dla ludzi, jak i czworonogów, które regularnie wychodzą na zewnątrz. Nie ulega wątpliwości, ze najlepszą metodą jest profilaktyka. W pełni sprawdzona ochrona przeciw kleszczom dla kota i psa jest na wyciagnięcie ręki. Tego typu preparaty dostępne są zarówno w sklepach zoologicznych, jak i w gabinetach weterynaryjnych. Oczywiście w razie zauważenia kleszcza wczepionego w skórę naszego pupila, powinniśmy bezzwłocznie usunąć pasożyta lub też udać się do najbliższego gabinetu weterynaryjnego. Kleszcza w żadnym razie nie wolno niczym smarować, bowiem wówczas wydziela on groźne toksyny, które dostają się do krwioobiegu zwierzęcia. Przy usuwaniu kleszcza trzeba zaopatrzyć się pęsetę i delikatnie aczkolwiek zdecydowanie przekręcić głowę pasożyta i pociągnąć. Nie jest to jednak zabieg przyjemny i mimo wszystko zwierzę może nabawić się groźnej choroby. Zanim na dobre rozpocznie się sezon letni, warto kupić preparat zwalczający kleszcze oraz inne pasożyty. Tego typu środki zazwyczaj działają od kilku tygodni do trzech miesięcy.

W sieci oraz w gabinetach weterynaryjnych nie brakuje polecanych środków stanowiących ochronę przeciwko pchłom i kleszczom. Jest bez wątpienia w czym wybierać. Właściciele nerwowych kotów, które za nic w świecie nie chcą połknąć tabletki, zawsze mogą zakupić preparat w płynie. Wówczas wystarczy wetrzeć płyn w kark zwierzęcia.