Składniki odżywek białkowych dla wegan

Weganie, którzy sporo i ciężko trenują jeszcze niedawno mieli utrudniony dostęp do suplementów diety dla sportowców. Większość odżywek białkowych zawierała w sobie produkty pochodzenia zwierzęcego, których weganie po prostu nie jedzą. Na szczęście od kilku lat się to zmienia i coraz więcej firm wprowadza do swojej oferty wegańskie suplementy i odżywki białkowe. 

Stosowanie odżywek białkowych dla wegan

odżywki białkowe dla weganSuplementy i odżywki białkowe są bardzo dobrym uzupełnieniem zdrowej i zbilansowanej diety osób bardzo aktywnej fizycznie i regularnie trenujących. Pozwalają na dostarczenie większej ilości białka w trakcie dnia. Jego dostarczanie w odpowiedniej ilości jest niezwykle ważne, ponieważ to ono jest składnikiem budulcowym masy mięśniowej. Odżywki białkowe zaspokajają apetyt, wspomagają metabolizm i pozwalają na lepszą i szybszą regenerację mięśni po wysiłku fizycznym. Są również świetnym dodatkiem i urozmaiceniem diety dla osób odchudzających się. Obecnie w wielu sklepach z suplementami, na siłownikach oraz sklepach internetowych znajdziemy odżywki białkowe dla wegan. Bazują one przede wszystkim na łatwo przyswajalnych białkach grochu, konopii, ryżu brązowego. Wzbogacane są o różne dodatki smakowe które uprzyjemniają jego spożycie. Takie białko możemy stosować w dni w które nie dostarczamy sobie odpowiedniej podaży białka. Możemy dodawać je do koktajli, owsianek czy deserów. Stworzymy wówczas pyszny i wartościowy posiłek który dostarczy nam wielu cennych składników. Wybierajmy odżywki o jak najbardziej naturalnych składach.

Stosowanie odżywek i suplementów białkowych ma rację bytu w przypadku gdy nie jesteśmy w stanie dostarczyć sobie odpowiedniej ilości białka w ciągu dnia. Są one zalecane dla osób aktywnych fizycznie oraz osób odchudzających się. Obecnie w sklepach znajdziemy również białka wegańskie które bazują na białku grochu czy konopii. Pamiętajmy jednak, że takie suplementy nie powinny stanowić podstawy naszej diety a jedynie jej urozmaicenie.