Rodzaje rowerków biegowych

Gdy dziecko dorasta, my jako rodzice jesteśmy odpowiedzialni za to, aby nauczyć je podstawowych umiejętności. Zazwyczaj dziecko obserwując dorosłych, często próbuje ich naśladować, jednak ważne by były to tylko pozytywne zachowania. Ważnym etapem w życiu maluszka jest nauka jazdy na rowerku. Jaki model okaże się najbardziej odpowiedni?

Jaki rowerek wybrać dla dziecka?

rowerek biegowy trójkołowyIm dziecko mniejsze, tym rowerek będzie miał prostszą konstrukcję, ponieważ wiadomo, że dwulatek nie jest jeszcze w stanie samodzielnie poruszać się na rowerze z pedałami. Jaki, więc model wybrać tak by był odpowiedni do wieku dziecka? W ostatnim czasie zyskał na dużej popularności rowerek biegowy trójkołowy, który jest niewątpliwie ulubioną zabawką w szczególności dla tych najmłodszych dzieciaczków. Rowerek ma w sobie wiele zalet a dokładnie: uczy dziecka koncentracji i równowagi, dzięki trzem kołom maluchy czują się pewniej i chętniej wsiadają na rowerek, jest świetnym ułatwieniem dla rodziców podczas spacerów, wpływa na szybszą naukę jazdy dziecka na normalnym rowerze itd. Podczas zakupu rowerka biegowego, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy: najważniejsza jest jego wielkość (nie może być za wysoki, ponieważ dziecko nie będzie umieć utrzymać równowagi), a później ważny jest również rodzaj kół, waga, materiał, z którego jest wykonany, a także funkcja hamulca ręcznego lub blokady skrętu. Dzieci bardzo szybko są w stanie opanować technikę odpychania się, a jazda na rowerku jest dla nich wielką frajdą.

Mały rowerek biegowy będzie bardzo trafionym prezentem już na drugie urodzinki, ponieważ zdarza się nawet, że dzieci w wieku 1,5 roku potrafią już na nim świetnie się poruszać. Pamiętajmy jednak, że powinniśmy mieć zawsze nadzór nad zabawą malucha, ponieważ to przecież my jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci.