Rodzaje ogrodzeń tymczasowych

 

Podczas budowy osiedli mieszkaniowych, wieżowców, czy biurowców należy przede wszystkim odpowiednio ogrodzić cały teren. W ten sposób zapewni się bezpieczeństwo nie tylko pracownikom, ale również osobom, które mieszkają w pobliżu i często przechodzą obok placu.

Jak wyglądają ogrodzenia tymczasowe?

ogrodzenia tymczasowe producentOczywiście każda firma, która zajmuje się budową musi przestrzegać wszystkich obecnych zasad. Dotyczą one również ogrodzeń, które muszą być stawiane w odpowiednim miejscu. Przede wszystkim powinny być rozstawione jeszcze przed rozpoczęciem prac. Obecnie ogrodzenia tymczasowe zazwyczaj składają się z kilku elementów. Dzięki temu można z łatwością je złożyć. Co więcej, nie są trudne w transporcie i końcowej rozbiórce. Ogrodzenia tymczasowe producent udostępnia zarówno na sprzedaż, jak i na wypożyczenie. Na rynku wyróżnia się głównie konstrukcje ażurowe i pełne. Pierwsze z nich posiadają specjalne ocynkowane rury, na których opierają się przęsła. Pomiędzy nimi umieszcza się siatkę, która również jest odpowiednio zabezpieczona. W związku z tym odporna jest na uszkodzenia mechaniczne, a także na zmienną pogodę, które często potrafi zaskakiwać. Z kolei drugie z nich, tak samo, jak ażurowe, są przestawne. Można korzystać z nich niemal w każdej lokalizacji, niezależnie od podłoża. Charakteryzuje je przede wszystkim blacha trapezowa, która skutecznie zasłania cały plac budowy. Ponadto dodatkowym elementem, który jest stosowany są stopy betonowe, które podtrzymują całą konstrukcję. Przy długotrwałych pracach niektóre firmy korzystają również z płyt OSB.

Odpowiednie ogrodzenie działki budowlanej jest bardzo ważne. Konstrukcje tymczasowe mogą być stosowane zarówno przez firmy, jak i prywatnych klientów. Ważne jest, by zamontować je w dobrym miejscu, które będzie zgodne z prawem.