Rodzaje masażu leczniczego

Masaż leczniczy jest prowadzony przez fizjoterapeutów lub przeszkolonych masażystów. Ale jakie są masaże? W zależności od objawów można zastosować ich różne formy. Warto więc omówić niektóre z nich, aby wiedzieć na czym polegają i dlaczego warto je stosować.

Sposoby wykonywania masażu leczniczego

masaż leczniczy krakówNa samym początku omówmy masaż klasyczny. Tutaj terapeuta działa na mięśnie całego ciała lub poszczególnych obszarów przy użyciu sprawdzonych technik chwytania. Masaż klasyczny służy do rozluźnienia mięśni, zmniejszenia napięcia, stymulacji drenażu płynów tkankowych i łagodzenia bólu. Masaż tkanki łącznej rozpoczyna się od stymulacji tkanki łącznej i tkanki tłuszczowej bezpośrednio pod skórą. Terapeuta przetwarza go specjalnie za pomocą specjalnych technik masażu, aby rozluźnić tkankę i wszelkie zrosty. Masaż tkanki łącznej ma efekt odruchowy, co oznacza, że ​​wpływa na funkcjonowanie różnych narządów wewnętrznych – w zależności od tego, na której części ciała jest stosowany. Jego skuteczność wykazano w zaburzeniach czynnościowych, takich jak astma, skurcze mięśni i zaburzenia przewodu pokarmowego. Ponadto masaż tkanki łącznej może stymulować obwodowy przepływ krwi tętniczej i pozytywnie wpływać na wegetatywny układ nerwowy. Jest to bardzo często wykonywany masaż leczniczy Kraków zaprasza pacjentów do swoich przychodni, aby mogli skorzystać z takich zabiegów. Drenaż limfatyczny można zastosować do usunięcia obrzęku limfatycznego. Terapeuta stymuluje naczynia limfatyczne okrężnymi ruchami, aby usunąć z danego miejsca płyn limfatyczny.

Drenaż limfatyczny jest często stosowany w przewlekłym obrzęku limfatycznym, żylakach z powodu przewlekłej niewydolności żylnej i obrzęku pooperacyjnym. Ponadto może uzupełniać podstawową terapię, na przykład w przewlekłym zapaleniu stawów, reumatyzmie i innych chorobach. Masaż leczniczy powinien być od razu stosowany u osób mających problemy z bólem mięśni.