Ręcznik z włókien bambusowych

 

Kiedy bierzemy prysznic, to nasza skóra wymaga szybkiego osuszania po zakończonej kąpieli, a nic lepiej nie chłonie wody jak miękki ręcznik. Każdy z nas go posiada w łazience, bo służy do wybierania twarzy, rąk i ciała. 

Dobry jakościowo ręcznik bambusowy

ręczniki bambusowe andropolKażdy z nas ma w łazience swój ręcznik kąpielowy, do twarzy i być może do rąk. Ponieważ używamy ich codziennie, to trzeba szczególnie dbać o ich higienę, bo tam gdzie woda, to szybko gromadzą się bakterie. Powszechnie się uważa, że najlepszym gatunkowo jest bawełniany ręcznik, gdyż najlepiej chłonie wilgoć. Jednak to już nieaktualne przeświadczenie, bo obecnie najlepsze są ręczniki bambusowe Andropol. Nie każdy ręcznik dobrze chłonie wilgoć, ponieważ posiada w swoim składzie sporo sztucznych materiałów, które powodują, że woda na naszym ciele jest rozmazywana, a nie wchłaniana. Bambus jest jeszcze bardziej chłonny niż bawełna, dlatego świetnie się sprawdza jako materiał na ręczniki. Są one grube i mięsiste, dzięki czemu mogą za jednym wytarciem wchłonąć sporo wody. Włókno bambusowe stosowane przez firmę Andropol, posiada właściwości antybakteryjne, dzięki czemu samoczynnie eliminuje ze swojej powierzchni nawet około siedemdziesiąt procent bakterii. Dzięki tym właściwościom, ręcznik świeżo pachnie nawet po wielokrotnym użyciu. Zwykłe ręczniki bawełniane nie mają takich właściwości, dlatego po wchłonięciu wody, oddają nieprzyjemny zapach. Ręczniki bambusowe są dostępne w wielu rozmiarach, kształtach i kolorach, także dla dzieci.

Produkty firmy Andropol znajdziemy w firmowych sklepach, albo w sklepach specjalistycznych zajmujących się wyposażeniem łazienki w tekstylia. Komplet ręczników bambusowych świetnie się nadaje na prezent dla bliskiej nam osoby, ponieważ są bardzo dobrej jakości.