Przeciekający taras w domu

Taras to część naszych domów, które użytkowane są szczególnie w okresie wiosennym i zimowym. Chętnie wychodzimy na taras aby wypić kawę, opalać się na słońcu. Taras może stać się również miejscem spotkań z bliskimi i znajomymi. Taras to również ciekawa ozdoba domu.

Domowy taras naprawa

jak uszczelnić przeciekające tarasyNasz klimat nie jest sprzyjający dla konstrukcji tarasowych. Nasze tarasy wielokrotnie narażane są na działanie raz bardzo niskich a innym razem bardzo wysokich temperatur. Jedynie bezbłędnie wykonane konstrukcje tarasowe są w stanie wytrzymać tak ekstremalne zmiany pogodowe. Tarasy zbudowane jeszcze w starej technologii mogą po latach zacząć przeciekać, a wtedy wilgoć gromadząca się pod płytkami zaczyna wnikać do naszych pomieszczeń. Powodować to może powstawanie chorobotwórczych grzybów, które groźne są dla ludzkiego organizmu. Zatem jeśli zobaczymy niepokojące plamy powinniśmy jak najszybciej zająć się naprawą tarasu, gdyż najprawdopodobniej warstwa hydroizolacyjna z biegiem lat uległa zniszczeniu. Jednak jak uszczelnić przeciekające tarasy? Należy kompleksowo podejść do tematu i nie szukać półśrodków. Nieprawidłowa obróbka krawędzi tarasu i brak dodatkowych uszczelnień powodują, że taras przecieka. A woda wnikająca pod płytki osłabić może z czasem całą konstrukcję. Naprawa wymaga pozbycia się wszelkich warstw, aż do płyty tarasowej. Podczas remontu tarasu w pierwszej kolejności powinniśmy znaleźć usterkę. Jedynie prawidłowa diagnoza pozwoli na skuteczne usunięcie problemu i naprawę naszego tarasu. Jeśli nie możemy znaleźć źródła przecieku należy skuć powierzchnię aż do samego betonu.

Gdy zauważymy przecieki najłatwiej jest wyremontować cały taras. Remont pozwoli nam zlikwidować źródło usterki, a nasz taras będzie nowoczesny i przede wszystkim funkcjonalny. Aktualnie technologia pozwala na szybkie i skuteczne zabezpieczenie tarasu przed wodą i wilgocią.