Pranie tapicerki nową metodą

Tapicerka znajduje się nie tylko na fotelach samochodowych ale również i na meblach jakie znajdują się w praktycznie każdym domu. Meble tapicerowane mogą wyglądać estetycznie i dodatkowo dzięki nim można efektywnie, wygodnie wypoczywać. Trzeba jednak zauważyć, że meble tapicerowane są dość mocno podatne na pojawianie się zabrudzeń na ich powierzchni.

Skuteczne pranie tapicerki meblowej

pranie tapicerki jelenia góraMeble tapicerowane jakie posiadamy w domu to przede wszystkim kanapy oraz fotele. Wielu z nas posiada swój ulubiony fotel, na którym lubimy usiąść i delektować się popołudniową kawą. Jednak co w przypadku gdy dojdzie do przypadkowego wylania kawy na powierzchnię tapicerki? Otóż przede wszystkim nie powinniśmy wpadać w panikę i rozglądać się za nowym fotelem. Wystarczy znaleźć firmę, która świadczy takie usługi jak pranie tapicerki Jelenia Góra jest zaś jednym z tych miast, w którym można obecnie z łatwością znaleźć polecane i sprawdzone firmy, które zajmują się świadczeniem usług tego typu. Meble tapicerowane najczęściej czyszczone są z użyciem metody ekstrakcyjnej. Sposób ten polega na wykorzystywaniu specjalistycznych odkurzaczy piorących. Taki odkurzacz posiada dwie komory. W jednej z nich znajduje się woda czysta, a do drugiej trafia woda po przeprowadzeniu prania. Zabieg prania tapicerki przeprowadza się tak długo aż w obu komorach przejrzystość wody jest zbliżona.

Ważne jest to aby nie podejmować samodzielnie prób prania tapicerki z użyciem detergentów niewiadomego pochodzenia. Warto takie zadania zlecić specjalistom ponieważ jeśli zastosujemy złej jakości detergent to może dojść do trwałego uszkodzenia tapicerki. W takim wypadku może się okazać, że dla naszego ulubionego fotela nie będzie już ratunku i konieczny będzie zakup nowego.