Płyty z poliwęglanu zamiast szkła

Płyty poliwęglanowe pezypominają szkło jednak dzięki swoim właściwością mogą być wykorzystywane w wileu różnych miejscach. Są przede wszystkim zdecydowanie bardziej wytrzymałe, a zarazem lżejsze, dzięki czemu moga być montowane w miejscach, w których mogą być narażone na większe uszkodzenia mechaniczne. 

Płyty poliwęglanowe lite 

poliwęglan lity cenaDzięki zastosowaniu płyt poliwęglanowych zamiast szyb, będziemy w stanie zagwarantować większą solidność i wytrzymałość. Jeśli chodzi o poliwęglan lity cena zaczyna się już od 78 złotych netto za metr kwadratowy. Nie jest to wygórowana cena za jakość jaką zapewniają płyty poliwęglanowe. Poliwęglan lity jest przede wszystkim bardzo wytrzymały. Jest to niezwykle solidny materiał, gdyż jego wytrzymałość przekracza wytrzymałość szkła aż dwieście razy! Ponadto jest to tworzywo zdecydowanie lżejsze, dzięki czemu jest dużo łatwiejsze w montażu. Dzięki wysokiej funkcjonalności i odporności uderzeniowej jest praktycznie niezniszczalny. Jest też bardzo przejrzysty i charakteryzuje się dużą przepuszczalnością światła – dzięki temu może być używany wszędzie tam, gdzie wcześniej zastosowanie znajdowało szkło. Dzięki dużej elastyczności może być poddawany gięciu zarówno w niskiej jak i wysokiej temperaturze. Przez to jest niesamowicie odporny na różnego rodzaju uderzenia. Oprócz tego chroni także przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. 

Biorąc pod uwagę wszystkie właściwości płyt poliwęglanowych można śmiało stwierdzić, że są one dużo bardziej funkcjonalne niż szkło. Przede wszystkim są zdecydowanie trwalsze, a zarazem lżejsze. Mogą zatem znaleźć zastosowanie w wieku różnych miejscach, nawet w takich, gdzie będą narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jest to materiał, który wydaje się być niezniszczalny.