Płyny do mycia paneli

W starych mieszkaniach na podłogach najczęściej są drewniane parkiety, które wymagają specjalnej pielęgnacji, aby wyglądały estetycznie. Tańszą alternatywą są nowoczesne panele podłogowe, które wyglądem przypominają drewno, ale są dużo tańsze niż parkiet.

Jakimi płynami myć panele?

płyn do paneliKiedy mamy w domu małe dzieci, to czystość jest dla nas priorytetem. Szczególnie jeżeli chodzi o podłogi, bo maluchy raczkują, dotykają rękoma podłogę, a potem rączki wsadzają do buzi. Jeżeli mamy w domu panele na podłodze w pokoju, to najlepszy do czyszczenia będzie specjalny płyn do paneli, który szybko i dokładnie usunie wszelkie zabrudzenia. Na panelach szybko się osadza brud i tłuszcz jeżeli nie są one systematycznie czyszczone środkiem, który posiada antystatyczne działanie. Dzięki takiemu płynowi, podłoga znacznie wolniej się brudzi i nie osiada na niej kurz w takiej ilości jak wcześniej. Obecne na rynku płyny do mycia paneli, posiadają opatentowaną technologię mikro cząsteczek, które przyciągają brud jak magnes i czyszczą powierzchnię bez pozostawiania smug i zacieków. Nie musimy już polerować podłogi na kolanach, bo wystarczy raz ją umyć i poczekać jak wyschnie. Płyn posiada postać koncentratu, który należy rozcieńczyć w odpowiedniej proporcji w wodzie. Najlepiej myć podłogę ciepłą wodą, bo to spotęguje działanie płynu i ułatwi usuwanie tłuszczu. Są one sprzedawane w butelkach o pojemności jednego litra z praktycznym dozownikiem. Czyszczenie paneli jeszcze nigdy nie było tak łatwe.

Płyny do paneli mogą też zawierać unikalne woski, lub olejki, które pielęgnują mytą powierzchnię, pozostawiając przyjemny zapach przez wiele godzin. Do mycia poza płynem jest nam potrzebny jedynie mop i wiadro z wodą. Specyfiki do mycia kupimy w każdym sklepie z chemią gospodarczą.