Pierwsza spotkanie z agencją nieruchomości

Kiedy zdecydujemy się na to, aby powierzyć sprzedaż naszego mieszkania do agenta nieruchomości to powinniśmy dokładnie sprecyzować swoje oczekiwania oraz dokładnie określić, za ile chcemy sprzedać nieruchomość. Dopiero kiedy dojdziemy do odpowiedniego porozumienia to wtedy możemy nawiązać współpracę i odpisać odpowiednią umowę.

Jakie dokumenty potrzebujemy do sprzedaży domu?

domy świdnicaKażdy profesjonalny agent nieruchomości będzie potrzebował od nas odpowiednich dokumentów do sprzedaży domu. Przede wszystkim będziemy musieli udzielić mu informacji na temat wysokości czynszu, a także rocznego podatku od nieruchomości oraz sąsiedztwa znajdującego się w okolicy nieruchomości. Dodatkowo będziemy musieli przekazać mu informację dotyczące tego, w jakim roku budynek został wybudowany oraz z jakiego materiału został wykonany. Przed spotkaniem z agentem nieruchomości powinniśmy przygotować dokumenty potwierdzające nabycie nieruchomości, a także numer księgi wieczystej. Dokument tożsamości również jest niezbędny do sprzedaży domu lub mieszkania. Bardzo często dla klientów ważny jest powód, dla jakiego sprzedawane są domy Świdnica to miasto, gdzie doświadczony agent nieruchomości pomoże nam sprzedać nieruchomość po jak najwyższej cenie. Decydując się na współpracę z biura nieruchomości, musimy dokładnie określić czy chcemy zawrzeć umowę otwartą, czy też umowę na wyłączność. Jeżeli decydujemy się na umowę otwartą, to możemy korzystać z innych agencji nieruchomości, a także samodzielnie starać się o sprzedaż domu.

Natomiast w sytuacji, kiedy decydujemy się na umowę na wyłączność to wtedy nie możemy korzystać z innych biur nieruchomości, ale mamy bardzo dużą pewność, że agenci nieruchomości zaangażują się w sprzedaży takiego mieszkania, ponieważ otrzymają zdecydowanie większą prowizję.