Pieluszka z flanelii

Skóra dziecięca jest bardzo delikatna, przez co wymaga szczególnej troski i pielęgnacji. Tkaniny, z którymi ma kontakt maluszek, powinny być przede wszystkim bezpieczne i miękkie, aby nie powodowały podrażnień czy alergii.

Kiedy przydadzą się maluchom pieluszki flanelowe?

miękkie pieluchy flanelowePojawienie się na świecie maluszka z pewnością diametralnie zmienia życie rodziców, gdyż od tej pory potrzeby dziecka będą stawiane na pierwszym miejscu. Każda przyszła mama w trakcie ciąży kompletuje dla dziecka najważniejsze produkty, z których będzie korzystać w trakcie opieki i pielęgnacji nad maluchem. Przeważnie jest to łóżeczko, wózek, zapas ubranek, ale także miękkie pieluchy flanelowe czy tetrowe. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, dlatego też tak często są kupowane. Tetrowe są dość cienkie i lekkie, dlatego sprawdzają się jako tkanina do wycierania buzi, rączek czy jako zastępczy śliniaczek. Pieluszki flanelowe mają znacznie grubszy splot włókien przez co są one nieco cięższe. Pieluchy są bardzo miłe w dotyku, zatem sprawdzą się jako prześcieradło na przewijaku, miękki ręcznik czy tkanina do spowijania. Flanela jest wyprodukowana z bawełny i przeważnie jest jednostronna jeżeli chodzi o nadruki. Można je prać tak samo jak tetrowe w pralce w wysokich temperaturach. Flanela jest wytrzymała i ciepła, dlatego lepiej się sprawdzi w sezonie jezienno – zimowym. Pieluchy z flaneli kupimy w cenie od dwóch do pięciu złotych w jednym rozmiarze., który wynosi siedemdziesiąt na osiemdziesiąt centymetrów.

Z flaneli są wykonywane nie tylko pieluszki, ale także także pościel, prześcieradła, kocyki czy piżamki dla dzieci. Ma ona wysoką jakość, jest wytrzymała i odporna na rozdarcia więc będzie służyć przez długie miesiące. Warto je zawsze mieć pod ręką, bo się przydadzą.