Nowoczesna szafa zabezpieczona

Zabezpieczone metalowe szafy, służące do przechowywania dokumentacji niejawnej nigdy nie należały do szczególnie pojemnych. Niejednokrotnie zdarzało się więc, iż zmagaliśmy się z brakiem miejsca na nowe dokumenty, w momencie gdy stare akta nie mogły być jeszcze przeznaczone do utylizacji z racji regulaminu, określającego długość czasu ich składowania.

Pojemne szafy na dokumentację niejawną

szafa metalowa aktowaDopiero niedawno wyposażyliśmy się w nowy model szafy, który niemal dwukrotnie przekracza pojemnością wszystkie dotychczasowo wykorzystywane przez nas modele. Nowa szafa metalowa aktowa jest również o wiele wygodniejsza, gdyż półki mogą być ustawiane na niemal dowolnej wysokości, a dodawanie nowych półek czy ich usuwanie zajmuje ledwie kilka sekund. Nasz model szafy ma również wyjmowane przegrody, które służą do składowania nośników danych, płyt czy przenośnych banków pamięci w sposób bezpieczny, i jest to jedna z niewielu szaf która umożliwia składowanie takich nośników bez konieczności modyfikacji przestrzeni wewnętrznej. Z racji przeznaczenia do składowania dokumentacji, szafa nie posiada zbyt wielu zabezpieczeń oprócz skomplikowanego zamka na płaski klucz, niemożliwego do otwarcia bez użycia narzędzi i wiedzy ślusarskiej. W większości obiektów, takie zabezpieczenie w zupełności spełnia wszystkie regulaminy bezpieczeństwa.

Zawartość szafy jest dobrze zabezpieczona przed zawilgoceniem czy zakurzeniem, z racji uszczelnienia drzwiczek, a cała skorupa zewnętrzna jest zaimpregnowana preparatem, zabezpieczającym również przed wysokimi temperaturami i otwartym ogniem. Szafa, mimo podstawowych zabezpieczeń, jest jednym z najlepszych modeli, przeznaczonym do firmowych archiwów, a przystępna cena tym bardziej wyróżnia ją spośród konkurencyjnych modeli o mniejszej pojemności.