Nieduży traktorek ogrodowy

Większość ludzi posiadających własny dom, ma dookoła niego niewielki ogródek o powierzchni do dwudziestu arów, w którym znaczą część zajmuje trawnik. W celu utrzymania go we właściwym stanie, trzeba go systematycznie kosić.

Czym najlepiej kosić trawnik?

mini ciągniki ogrodoweTrawa jest taką roślinnością, która rośnie niemalże wszędzie. Przeważnie nie trzeba jej sadzić, bo ona zajmuje każdy skrawek ziemi. Choć oczywiście jakością taka trawa nie dorównuje tej sklepowej, którą możemy kupić na specjalnych rolkach. Jednak bez względu na pochodzenie trawy, zawsze trzeba są regularnie strzyc, gdyż w przeciwnym wypadku dość szybko się zamieni w polną łąkę. Do pielęgnacji dużych powierzchni przekraczających dwadzieścia arów, najlepsze są mini ciągniki ogrodowe, które wyglądem przypominają klasyczne traktory, z tym że w dużo mniejszej skali. Zadaniem takiego traktorka jest dokładne wykoszenie trawnika, a jeżeli będzie on jeszcze posiadać dodatkowe wyposażenie, to można niż także odśnieżać, zgarniać liści czy wykonywać wile ogrodowych prac porządkowych. Zatem wybierając jeden model ciągnika z osprzętem, otrzymujemy ich aż kilka. Sercem takiego pojazdu jest mocny silnik nowej generacji, który sprawia, że praca jest sprawna i ekonomiczna. To co cechuje takie pojazdy, to niewielkie zużycie paliwa, pomimo dużej mocy. Spory pojemnik na paliwo pozwala na długą pracę bez konieczności tankowania. Mini traktorki są tak samo efektywne w pracy jak klasyczne ciągniki ogrodowe, ponieważ mają identyczne silniki i wyposażenie.

Chcąc zakupić traktorek ogrodowy, trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu kilku – kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od wybranego modelu, producenta i zastosowanego wyposażenia. Z pewnością praca w ogrodzie nie obejdzie się bez takiego pojazdu.