Na co pomaga czarci pazur?

W opiece nad wierzchowcami bardzo ważnym elementem jest odpowiednia dieta i suplementacja. Zapewnienie zwierzęciu dostępu do pełnowartościowej karmy jest kluczem do zdrowia i szczęśliwego życia naszego pupila. Koń jako bardzo duże zwierzę potrzebuje wiele substancji odżywczych aby być zdrowym.

Czarci pazur roślina dla koni

czarci pazur dla koniKażdy właściciel konia wie jak bardzo ważna jest dobrze skomponowana dieta u konia. Zwierzęta te są bardzo wymagające pod względem żywieniowym. Źle skomponowana dieta może prowadzić do licznych niedoborów co w konsekwencji może skutkować różnego rodzaju chorobami. Gdy zdecydujemy się na uzupełnienie diety konia w składniki odżywcze i suplementy warto najpierw rozejrzeć się za naturalnymi preparatami. Natura oferuje nam wiele rozwiązań w zakresie uzupełniania diety zwierząt. Karmy można wzbogacać ziołami które mają wszechstronne działanie. Jeśli chcemy chronić stawy i konia możemy dodawać czarci pazur do posiłków. Jednak czarci pazur dla koni działa również na inne dolegliwości. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i doskonale sprawdza się u koni z bólami reumatycznymi. Uśmierza ból mięśni i kości. Jeśli koń ma problemy z trawieniem pokarmów czarci pazur wpływa na zwiększenie produkcji soków trawiennych. Czarci pazur nie jest wskazany u klaczy w ciąży oraz jest traktowany jako środek dopingowy, gdyż ma silne działanie na układ kostny i szkieletowy. Większość hodowców używa czarciego pazura po wykryciu dolegliwości bólowych ze strony stawów. Polecany koniom uprawiającym sport i narażonym na kontuzje po treningach oraz dla koni chorujących na reumatyzm.

Ekstrakt z rośliny wykazuje działania silnie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Zatem doskonale sprawdza się przy kontuzjach i urazach występujących po intensywnych treningach sportowych. Naturalne preparaty są w pełni bezpieczne dla zwierząt i z powodzeniem zastępują środki medyczne, które mają wpływ na mikroflorę jelitową.