Mierzenie twardości metali

Aby zmierzyć twardość metalu, należy wykonać pomiar twardościomierzem, który wskaże wyniki w najpopularniejszych skalach. Dzięki przenośnemu twardościomierzowi, możliwe są prace w terenie z urządzeniem, ponieważ jest ono niezwykle mobilne oraz lekkie.

Zastosowanie przenośnego twardościomierza

twardościomierz przenośnyUrządzenie, które służy do pomiaru twardości danego materiału nazywane jest twardościomierzem i jest powszechnie używane w wielu gałęziach przemysłu. Na rynku dostępny jest twardościomierz przenośny o niewielkich rozmiarach, który z powodzeniem służy do pomiary twardości podczas pracy w terenie. Urządzenie jest małe, lekkie i poręczne. Wartości wyświetlane są na wbudowanym wyświetlaczu. Urządzenie to służy do pomiaru twardości metali o różnorakich wymiarach i masie. Za sprawą automatycznej kompensacji ruchu kierunku uderzenia możliwe jest wykonywanie pomiarów w dowolnym kierunku. Pomiary możliwe są do wykonywania nie tylko na powierzchniach prostych, ale także na powierzchniach zakrzywionych oraz kulistych. Zaawansowane urządzenie pokazuje wartości w wybranych przez użytkownikach skalach. Skale twardości, które są dostępne to HL, HB, HRB, HRC, HRA, HV oraz HS. Wiele modeli twardościomierzy przenośnych posiada również przenośną drukarkę, dzięki której możliwe jest wydrukowanie wyników pomiarów od razu na miejscu. Urządzenie jest bardzo wydajne i posiada duży czas pracy na jednym ładowaniu, co umożliwia wielogodzinną pracę urządzenia.

Dzięki przenośnemu twardościomierzowi możliwe jest wykonywanie pomiarów niemal w każdych warunkach. Dzięki szybkiemu odczytowi danych możliwa jest szybka analiza otrzymanych wyników. Urządzenie posiada wydajną baterię oraz akumulator i dzięki temu może skutecznie pracować przez wiele godzin. Kiedy stan baterii będzie niski, to urządzenie wyświetli o tym informację na ekranie.