Karnisze do salonu

 

Karnisze są jednym z elementów znajdujących się w każdym domu. Wiadomo, że firanka jest w pewnym sensie ozdobą naszego okna. Nie jest tu mowa tylko o wnętrz naszego domo. Firanki zazwyczaj widać na zewnątrz przez okno i dlatego jest to również ozdoba na zewnątrz. 

Karnisze z metalu

karnisze metalowe podwójneFiranka musi wisieć na czymś. Dlatego w każdym domu znajdują się karnisze. Mogą one być pojedyncze, jak i podwójne. Na pojedyncze karnisze decydują się ludzie, którzy w oknach również wieszają żaluzję. Natomiast Ci którzy preferują firanki i zasłony montują karnisze podwójne. Karnisze metalowe podwójne posiadają różnorodne wzory na wykończeniach. Jest naprawdę szeroki wybór. Karnisze metalowe podwójne bardzo łatwo się montuje. Nie potrzeba do tego specjalnego sprzętu. Wystarczy wkrętarka. Metal z którego są wykonane karnisze jest bardzo dobrej jakości metalem. Nie rdzewieje co jest niewątpliwie jego zaletą. Na rynku jest wiele różnych karniszy pod względem wzoru, jak i kolorystyki. Każdy może wybrać sobie taki, który będzie pasował do wnętrza pomieszczenia. Karnisze mają różne długości, tak samo jak ona są różnej szerokości. Karnisze metalowe są trwałe i łatwe w czyszczeniu. Wystarczy lekko zwilżoną gąbką przetrzeć i pozostają czyste. Obecnie dużo osób decyduje się na karnisze podwójne, ponieważ mogą zawsze powiesić firanki wraz z zasłonami pasujące do wnętrza pokoju. Firanki jak i zasłony stanowią ozdobę naszego domu.

Ogólnie karnisze podwójne są bardziej popularne niż pojedyncze, ponieważ większość osób obecnie decyduje się na zawieszenie również zasłon zamiast żaluzji. Można je zakupić w sklepie oferującym różne wykończenia domu. Koszt zakupu karnisza to około stu pięćdziesięciu złoty. Na rynku jest bardzo szeroki wybór pod względem kolorystki.