Jakie jest zastosowanie rożka?

Osoby, które nie mają jeszcze dzieci, mają problem z określeniem, które produkty będą im potrzebne po narodzeniach dziecka, a bez których można się obejść. Na pewno w takiej sytuacji pomocne są opinie innych, doświadczonych rodziców.

Gdzie można kupić rożki dla dzieci?

usztywniany rożek dla dzieckaOstatnie miesiące ciąży są najlepszym momentem na kompletowanie wyprawki i urządzanie pokoju malucha. Takie produkty jak wózek głęboki, łóżeczko z pościelą, ubranka czy wanienka przydadzą się od samego początku. Jednak jest jeszcze jeden artykuł, który także jest bardzo pomocy i może służyć przez wiele miesięcy. Jest to usztywniany rożek dla dziecka, który kupimy w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt, ale również w internecie. Jest to kwadratowy materacyk z antyalergicznym wypełnieniem z włókniny silikonowej, który po złożeniu w odpowiedni sposób, tworzy swoistego rodzaju rożek, w których możemy nosić, kołysać czy nawet usypiać dziecko. Jego rozmiar pozwala na używanie go nawet do trzeciego miesiąca życia. Większość dzieci bardzo lubi w nich spędzać czas, ponieważ czują się w nich bezpiecznie. Jest im ciepło, miękko i mają ograniczone ruchy, przez co rączki i nóżki są spokojne. Kiedy jednak dziecko już wyrośnie z rożka, to można go wykorzystać w nieco inny sposób, a mianowicie jako matę do zabawy na łóżku czy na podłodze lub jako okrycie maluszka. Po złożeniu materiału na pół, rożek może się zamienić w miękki i ciepły materacyk w wózku głębokim. Jak widać jego zastosowań może być wiele, zatem warto w niego zainwestować.

W sprzedaży znajdziemy rożki w całości wykonane z bawełny, bambusa albo z tkaniny minky połączonej z bawełną. Najpopularniejsze są rożki dwustronne, ponieważ jedna strona lekko chłodzi, a druga grzeje. Jeżeli chcemy kupić rożek, to trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 30-40 zł.