Jaki rodzaj nitownic jest najlepszy?

Podczas łączenia różnych elementów warto wybrać taką metodę, która będzie jednocześnie trwała i w jak najmniejszym stopniu uszkodzi łączone powierzchnie. Stad też rosnąca popularność nitów, które są używane nie tylko przez profesjonalistów, ale również osoby prywatne. Można ich używać do przytwierdzania obrazka do ściany, jak również podczas mocowania poszycia dachowego.

Jaka nitownicę wybrać

nitownice do nitonakrętekJeżeli szukasz prostego w użyciu i trwałego sposobu na łączenie ze sobą różnych elementów i powierzchni, warto przemyśleć stosowanie nitów. Te niewielkie elementy łączeniowe maja dużą przewagę na wkrętami czy gwoździami, gdyż w mniejszym stopniu wpływają na łączone powierzchnie. Co najważniejsze, nitownice do nitonakrętek można również stosować w warunkach domowych, gdyż te urządzenia są już dostępne  w sklepach w przystępnych cenach. Wyróżniamy kilka różnych rodzajów nitownic. Te najtańsze i najprostsze w użyciu, czyli nitownice ręczne, wymagają użycia siły do tworzenia łączeń. Z tego też względu stosuje się na przykład podczas przytwierdzania obrazka do ściany i innych mniej wymagających zadań. Do tych bardziej profesjonalnych zastosowań warto wybrać nitownicę pneumatyczną albo akumulatorową. Ta pierwsza tworzy połączenia dzięki sile wydmuchiwanego z dużą siła powietrza i nadaje się do tak profesjonalnych zastosowań, jak mocowanie poszyć dachowych czy tworzenie garaży. Nitownica akumulatorowa zaś jest zaś świetnym wyborem dla tych osób, które pracują w miejscach bez stałego dostępu do prądu, na przykład na działce lub na dachu.

Nity są coraz częściej wybieraną alternatywą dla gwoździ czy wkrętów, a na ich popularność ma wpływ przede wszystkim stabilność tworzonych dzięki nim łączeń. Do mocowania nitów zaleca się używania specjalnych urządzeń, które występują w kilku rodzajach czyli tak zwanych nitownic. Ze względu na spadek cen, nity i urządzenia do ich mocowania, są coraz częściej używane przez osoby prywatne.