Jak walczyć z rybikami w łazience?

Każdy z nas choć raz widział w swojej łazience małe srebrne robaki. Choć wielu z nas nie lubi insektów w naszych domach i mieszkaniach żyją one w naszym otoczeniu. Żywią się resztkami, jakie znajdują, chociażby na naszej kuchennej podłodze. Rybiki nie są szkodliwe, jednak bardzo trudno je złapać i usunąć.

Insekty w łazience

środek na rybiki cukroweW Anglii mówi się o nich srebrne rybki. Wszystko z powodu pancerza, który ma właśnie kolor srebrny. Owady te nie mają skrzydeł i są wielkości do 10 mm. Są przez wielu uznawane za szkodniki i wielu ludzi chce pozbyć się ich z domów. Insekty te żywią się skrobią i cukrami. I nie stanowią dla człowieka zagrożenia, gdyż nie przenoszą żadnych chorób. Na nasz kontynent przywędrowały z tropików, w których panuje wysoka wilgotność powietrza. W naszych warunkach najczęściej spotykamy rybiki w blokach oraz w mieszkaniach gdzie występują problemy z wentylacją. Owady te bez pożywienia potrafią przetrwać rok. Czekają jedynie na dogodne warunki, aby zacząć żerować. Ludzie chcą pozbyć się rybików, gdyż te mają zdolność trawienia celulozy przez to mogą czynić spore szkody. Uszkadzają tapety, książki czy papier toaletowy. Poza tym mogą nadgryzać len czy jedwab. Jaki środek na rybiki cukrowe jest najlepszy? Jest dostępnych wiele środków zarówno tych domowych jak i produkowanych przez firmy. Środki te aplikuje się w miejscu, gdzie znajdują się rybiki. Najczęściej są to narożniki i różne zakamarki. Z gotowych środków owadobójczych mamy pułapki oraz areozole popularne są również lepy. Rybiki, choć nie są szkodnikami mogą bardzo uprzykrzyć nam życie. Dbajmy zatem o to aby w naszych mieszkaniach i domach było czysto i często wietrzmy mieszkania. Szczególnie po kąpieli, gdy w pomieszczeniu jest wilgotno.

Rybiki dla jednych są insektami, które uprzykrzają życie innym zaś zupełnie nie przeszkadzają. Jednak insekty te mające dobre warunki rozwoju szybko mogą opanować nie tylko łazienkę, ale również inne miejsca w naszych domach. Dlatego należy szybko reagować, szczególnie jeśli w domu mamy małe dzieci poruszające się po podłodze.