Jak powinna wyglądać kotłownia?

Projekt kotłowni zawsze powinien być wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami. Niestety w starych domach bardzo często przepisy są naginane i zdarza się to najczęściej w domach, gdzie zamontowany jest piec na paliwo stałe. W takich miejscach bardzo często kotłownie zaaranżowane są w piwnicy. Jeżeli decydujemy się na piec gazowy, to powinniśmy przede wszystkim postawić na bezpieczeństwo.

Kotłownia z piecem na paliwo stałe

montaż kotłowni białystokWłaściciele obiektów budowlanych bardzo często mają duży problem, aby wybrać odpowiedni system ogrzewania. Najlepsze systemy ogrzewania do domu jednorodzinnego lub biura firmy będzie przede wszystkim wygodny w użytkowaniu, a także niedrogi. Najczęściej montuje się piece na paliwo stałe i najczęściej jest to ekogroszek. Warto w celu instalacji pieca wezwać fachowców, którzy doskonale wiedzą jak wygląda profesjonalny montaż kotłowni Białystok to miasto, na którego terenie możemy zakupić piece na paliwo stałe, a także piece gazowe. Piece na paliwo stałe powinny stać na podstawie wykonanej z materiałów ognioodpornych, aby nie stał bezpośrednio na podłodze. Powinienem być również oddalony o ścianie o co najmniej 70 cm, aby zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo. W takich systemach grzewczych bardzo ważne jest również wentylacja i powinien zostać wykonany w piwnicy dodatkowy otwór o odpowiedniej średnicy. Warto stworzyć taką kotłownie, w której nie tylko będziemy w stanie umieścić piecyk grzewczy, ale również materiał do ogrzewania taki jak ekogroszek lub koks albo węgiel.

Bardzo często wiele osób decyduje się również na piec gazowy, ponieważ zajmuje on o wiele mniej miejsca. Generuje również znacznie niższe koszty za ogrzewanie i nie musimy tutaj przejmować się zbytnio dużymi otworami wentylacyjnymi. Zazwyczaj w domach jednorodzinnych wystarczy zamontować dosyć mały piec, który wystarczy na ogrzewanie całego budynku.