Funkcjonalny skuter inwalidzki

 

Osoby niepełnosprawne oraz otyłe, bardzo często mają problem z przemieszczaniem się na dłuższym dystansie. W takiej sytuacji jest im bardzo ciężko, gdyż nie tylko nie mogą zrobić sprawunków, ale załatwić kwestii urzędowych czy też skorzystać z poradni zdrowia.

Zakup skutera-wózka inwalidzkiego

wózek inwalidzki typu skuterJedynym rozwiązaniem, które może pomóc takim osobom, jest zakup odpowiedniego pojazdu. Nie mówimy tu o zwykłym, a elektrycznym wózku inwalidzkim w formie skutera. To pojazdy bardzo przemyślane i odznaczające się najwyższym stopniem bezpieczeństwa. Ich obsługa jest prosta i bez problemu nauczy się jej nawet osoba w podeszłym wieku. Taki skuter jest wyposażony w lampy przednie oraz tylne, co sprawia, że może być użytkowany także po zmroku. Nadto, światła są LED-owe, więc bardzo mocne, i można je uruchamiać w trybie awaryjnym więc świetnie się nadają także wtedy, gdy takiej osobie potrzebna jest pomoc. Skuter-wózek może uruchomić tylko osoba posiadająca kluczyki, zatem mamy pewność, że takiego pojazdu nikt nie ukradnie, nawet gdy pozostawimy go bez zabezpieczenia. Wózek inwalidzki typu skuter możemy kupić w sklepach medycznych, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Jednak druga opcja jest korzystniejsza pod względem oferty, ponieważ w sklepach online mamy o wiele większy wybór. Koszt zakupu takiego pojazdu waha się od 5 do 6 tysięcy do nawet dwudziestu. Wszystko bowiem zależy od tego, w jakie rozwiązania jest bogaty i z jakich materiałów jest wykonany.

Dobry skuter inwalidzki to wydatek około 8-10 tysięcy złotych. Oczywiście mówimy o sprzęcie nowym, nieużywanym. Jednakże zakup używanego wózka elektrycznego także jest bardzo dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza dla tych, których nie stać na zakup nowego, gdyż jest to sprzęt oszczędnie wyeksploatowany.