Farby kredowa do renowacji

Uwielbiam odnawiać stare meble. Od kilku lat każdą wolną chwilę spędzam na renowacji starych mebli. Najważniejsze jest to aby dobrać odpowiednie farby oraz materiały do renowacji. To one w dużej mierze mają wpływ na efekt końcowy renowacji.

Renowacja mebli farbami kredowymi

biała farba kredowaRenowacje mebli to moje hobby od kilku lat. W tym czasie przeszłam naprawdę wiele. Z doświadczenia wiem jak bardzo ważne używanie jest dobrych jakościowo farb. Tanie farby często psują cały efekt i niestety nie są tak trwałe jak farby, które produkowane są z myślą o odnawianiu. Bardzo lubię jasne przestrzenie, dlatego stare meble maluję zawsze na jasne kolory. Ostatnio odkryłam farbę kredową jest to absolutny hit w moim warsztacie. Jest bardzo łatwa w aplikacji, a podczas odnawiania nie ma konieczności szlifowania i ściągania starych lakierów i farb z powierzchni. Moim absolutnym faworytem jest biała farba kredowa. Biel farby kredowej jest niezwykle intensywna, ale przy tym również delikatna. Stare meble doskonale wyglądają gdy odnowione zostają właśnie kolorem białym. Dobra przyczepność oraz fakt, że emulsja nadaje się praktycznie do każdej powierzchni czyni ją farbą, którą z chęcią używają osoby zajmujące się diy oraz majsterkowicze. Łatwość w uzyskaniu metamorfozy i stosunkowo niska cena farby czyni ją jedną z najbardziej popularnych farb na rynku. Dostępna jest w wielu kolorach i odmianach. Farba ma matowe lub półmatowe wykończenie. Lepiej farbę rozprowadzać wałkiem niż pędzlem, gdyż pędzel zostawia charakterystyczne ślady włosia, które nie każdemu się podobają.

Kredowa farba jest bardzo łatwa w aplikacji i nadaje się do wszelkiego rodzaju renowacji. Nasze wnętrza mogą w szybki i prosty sposób zmienić się z nudnych na nowoczesne i z pomysłem. Farba kredowa jest również wydajna i stosunkowo niedroga.