Dzika róża a leczenie stanów zapalnych

Od początku ludzkości człowiek obserwował otaczającą go przyrodę i starał się wykorzystywać jej dobra do własnych celów. W ten sposób powstała medycyna ludowa, która na przestrzeni wieków przekształciła się w potężną dziedzinę wiedzy. Pozwoliło to na odczuwalne wydłużenie okresu życia człowieka, oraz na poprawę jego jakości.

Bogactwo witamin i minerałów w dzikiej róży

smaczna dzika róża suszona mielonaTerapie naturalne cieszą się coraz większą popularnością i zyskują rzesze zadowolonych pacjentów. Nie stanowią one żadnego zagrożenia dla tradycyjnych metod leczenia lecz wzajemnie się uzupełniają. Są bezpieczne dla organizmu i nie wywołują żadnych skutków ubocznych. Dlatego bez obaw możemy stosować je u małych dzieci, osób starszych a nawet tych ze skłonnością do alergii. Oczywiście wszystko w porozumieniu z lekarzem prowadzącym. Okres jesienny sprzyja rozwojowi różnego rodzaju infekcji, dlatego powinniśmy już zacząć pracować nad wzmocnieniem organizmu. Pomocna w tym może okazać się smaczna dzika róża suszona mielona. Jest przede wszystkim ogromny źródłem witaminy C, która pochodząca z owoców rzeczywiście zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na poważne schorzenia i chroni organizm przed różnego rodzaju patogenami. Redukuje również ryzyko wystąpienia chorób krążenia, cukrzycy czy zmian reumatologicznych. Witamina C może nawet hamować namnażanie się pewnej grupy komórek nowotworowych. Fakt ten potwierdziły badania przeprowadzone w renomowanych laboratoriach i klinikach.

Dzika róża to popularna roślina rosnąca w naszym sąsiedztwie. Oczywiście najlepiej korzystać z owoców czy liści zebranych na terenach ekologicznych o niskim stopniu zanieczyszczeń. Możemy zakupić ją w każdej aptece i dobrze zaopatrzonym sklepie zielarskim. Systematyczne spożywanie przez określony czas pozwoli nam wzmocnić organizm i ochronić się przed różnego rodzaju infekcjami.