Drabiny składane do pracy na elewacji

Rusztowania nie bywają zbyt wygodne, zwłaszcza jeśli potrzebne jest szybkie przeniesienie konstrukcji w nowe miejsce. Podczas prac wykończeniowych bardzo często potrzeba zmiany miejsca pracy, więc rusztowania są w naszej załodze bardzo rzadko używane podczas takowych, a zamiast nich preferujemy drabiny wielozadaniowe.

Nowoczesna drabina od Krause

drabina wielofunkcyjna krauseMimo nazwy, owe drabiny nie są tak prostymi konstrukcjami jak standardowe aluminiowe drabiny ogólnego przeznaczenia, a bardzo nowoczesnymi narzędziami, które pozwalają na swobodną pracę w bardzo różnych warunkach. Jedną z naszych ulubionych jest drabina wielofunkcyjna Krause, z możliwością położenia podestu oraz regulacją wysokości. Jest to pozornie bardzo proste i nieskomplikowane narzędzie, ot bardziej rozbudowana aluminiowa drabina sklepowa, aczkolwiek swoją przydatność pokazuje wszędzie tam, gdzie potrzebna jest powierzchnia robocza na elewacji, lub tam gdzie wymagany jest dostęp do miejsca do którego nie można sięgnąć standardowym rusztowaniem. Drabiny od Krause są lekkie, i nie przekraczają zbytnio wagi normalnych drabin aluminiowych o podobnych rozmiarach, aczkolwiek od takowych są wyższe. Nie są więc kłopotliwe w transporcie, a w razie potrzeby można je błyskawicznie złożyć i przestawić w wybrane miejsce, lub załadować do samochodu.

Ich ogromną zaletą jest podstawa, która znacznie stabilizuje drabinę podczas pracy, i pozwala pracownikowi na wykonywanie dowolnych zadań na elewacji bez ryzyka utraty równowagi, a tym samym upadku z dużej wysokości. Drabiny te znacznie ułatwiają wykonywanie dowolnej pracy na elewacji w ciasnych przestrzeniach, ale równie dobrze spisują się w każdej pracy która wymaga stabilnej, wysokiej platformy na której można swobodnie i pewnie wykonywać dowolne zadania.