Domki od producenta

Każdy z nas lubi czasem oderwać się od szarej rzeczywistości, zostawić za sobą problemy i pojechać na działkę, żeby odpocząć w ciszy i zieleni. Jeżeli mamy dość dużą działkę z przytulnym domkiem po środku, to jesteśmy szczęściarzami.

Jaki domek postawić na działce?  

domki z drewna producentDziałkowicze, którzy chcą postawić jakieś zabudowanie na działce, muszą jedynie przestrzegać limitu metrów kwadratowych, jakich nie może przekroczyć powierzchnia domu. Na taką budowlę nie potrzeba pozwolenia, więc nie może to być duży dom mieszkalny. Popularne domki z drewna producent może wykonać w ciągu kilkunastu dni i przywieźć go w dowolne miejsce. Domki są przywożone w całości i montuje się je na specjalnych klockach betonowych, albo na wcześniej przygotowanym fundamencie. Najczęściej są parterowe i posiadają około dwudziestu paru metrów bieżących w podstawie. Domek ma najczęściej spadzisty dach i wszystkie elementy razem z drzwiami i oknami są wykonane z drewna. W środku domku jest duże pomieszczenie będące salonem i sypialnią łącznie, połączony z niewielkim aneksem kuchennym. Na tyłach domku jest toaleta i miejsce gospodarcze na narzędzia. Drewniane domki są bardzo przytulne i mogą być całoroczne, jeżeli je odpowiednio ocieplimy i umieścimy w nich ogrzewanie gazowe, albo elektryczne. W takiej wielkości budynku, spokojnie się pomieści pięć osób i każdy będzie miał swoje miejsce do spania. Na działce potrzebujemy miejsca do schowania narzędzi, leżaków, czy stołu, a drewniany domek jest idealny, bo nie zajmuje dużo miejsca, a jest pojemny. 

Na rynku jest wielu producentów drewnianych domków, jednak nie każdy oferuje taka samą jakość wykonania. Dobry domek kosztuje od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jego budowa nie powinna przekroczyć paru tygodni.