Dodatki do paszy konia

Konie to stworzenia wyjątkowo szlachetne, które mają przy tym stosunkowo małe żołądki. Dlatego dbanie o ich zdrowy wygląd oraz zdrową psychikę dla właściciela konia hodowlanego powinno być bardzo ważne. Najważniejszym punktem jest jedzenie, które musi być odpowiednie, a przy tym podawane w mniejszych porcjach.

Sposoby na karmienie konia

granulaty dla koniGdy zastanawiamy się w jaki sposób prawidłowo karmić konia musimy wiedzieć, iż najważniejsze nie są tylko składniki pokarmu, ale to w jak je podajemy oraz w jakich ilościach. W związku z czym, gdy zauważymy, iż nasz koń zaczął jeść bardzo łapczywie musimy zadbać o to, by zwolnił tempo. Zbyt szybkie jedzenie wpłynie niekorzystnie na jego delikatny żołądek. Lepiej, aby jadł ciągle małe ilości niż raz na jakiś czas całą dużą porcję. Dlatego doskonałym wyborem do paszy są granulaty dla koni albo sieczka. Dzięki nim koń zmuszony jest gryźć podany pokarm o wiele dłużej, aby był go w stanie przełknąć. Poprawi to znacznie pracę układu trawiennego tego zwierzęcia. Warto też zainteresować się kratkami spowalniającymi, których oczkach możemy z czasem zmniejszać, aby przyzwyczaić naszego rumaka do mniejszych porcji. Korzystając z kratki będziemy też mogli przestać podawać kilkukrotnie posiłek w ciągu dnia, a jeden raz. Zadbajmy o odpowiednie składniki żywienia dla naszego konia, aby nie miał problemów z żołądkiem, a w szczególności z wrzodami żołądkowymi często występującymi u koni.

Dbanie o żołądek konia jest bardzo ważne, gdyż te zwierzęta mają ogromną tendencję do wrzodów żołądkowych. Dzięki ich korzystaniu z granulatów oraz sieczek będziemy mogli zwolnić proces posilania się naszego zwierzęcia, co jest również ważne przy tak delikatnym układzie trawiennym konia. Warto zwracać na to szczególną uwagę.