Dobrej klasy zwijacze

 

Coraz cieplejsze lato determinuje coraz większą liczbę osób do zakupu przydomowego basenu rozporowego lub dmuchanego. Rozłożenie takiego basenu jest bardzo proste, jedyne o czym musimy bezwzględnie pamiętać to, to aby pod basen pościelić folię basenową, która będzie stanowić dodatkową ochronę dla dna basenu.

Jak zwijać folię basenową?

zwijacz do folii basenowejFolię basenową możemy zwinąć w dowolny sposób, ale w przypadku, gdy tej folii jest dość dużo i chcemy, aby posłużyła nam przynajmniej kilka sezonów, to powinniśmy to robić w poprawny sposób. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup specjalnego zwijacza. Zwijacz do folii basenowej to urządzenie, które ułatwia nam zwijanie folii w znaczny sposób. Dzięki temu, że zwiniemy folię przy pomocy takiego zwijacza, to unikniemy nadmiernych zgięć folii, które mogłyby poskutkować popękaniem folii i po kilku takich zwinięciach folia nie nadawałaby się do ponownego użytku. Działanie tego urządzenia jest bardzo proste. Wystarczy że zahaczymy jedną ze stron folii, a następnie będziemy ją zwijać kręcą korbką zwijacza. Folia będzie się równo układać na specjalnym wałku metalowym, który jest usadzony na łożyskach z obu stron. W ten sposób zwinięta folia nie ulegnie jakimkolwiek uszkodzeniom. Urządzenie jest wykonane bardzo solidnie, w całości z metalu, dzięki temu posłuży nam przez conajmniej kilka lat. Zwijacze są dostępne w różnych rozmiarach. Przed zakupem powinniśmy określić jak duży zwijacz będzie nam potrzebny.

Zwijacz możemy kupić przez internet. Kwota jaką musimy poświęcić na taki zakup, to około siedemset złotych. Oczywiście znajdziemy zarówno tańsze, jak i droższe zwijacze, ale za wcześniej wspomnianą kwotę jesteśmy w stanie kupić dobrej klasy zwijacz, który posłuży nam przez bardzo długo. Działanie urządzenia jest tak proste, że bardzo rzadko się psuje.