Czym charakteryzują się spawarki magnum?

Nie ulega wątpliwości, że spawanie metodą MIG (Metal Inert Gas) to wielki krok naprzód w rozwoju technologii spawania. Prawie dopracowany, kompleksowy proces sprawia, że ​​spawanie MIG jest o wiele wygodniejsze. Załaduj drut elektrodowy do maszyny, ustaw natężenie prądu i gotowe. 

Zastosowania spawarki magnum są szerokie

trwałe spawarki magnumNauka podstaw obsługi sprzętu do spawania metodą MIG może wymagać pewnego początkowego obciążenia. Ale kiedy już się zaznajomimy, spawanie MIG jest łatwym procesem i będziemy w stanie uzyskać czyste i schludne spoiny. W MIG szpula z litego drutu stalowego jest podawana z maszyny przez prowadnicę, a następnie z końcówki prądowej uchwytu MIG. Końcówka prądowa jest gorąca lub naładowana elektrycznie, gdy spust jest pociągnięty i topi drut w jeziorku spawalniczym. Nie można zaprzeczyć, że spawanie MIG jest kosztowne w porównaniu z innymi procesami. Maszyny, podobnie jak drut elektrodowy, są znacznie droższe niż zgrzewarki elektrodowe i elektrody. Poza tym jednak zastosowania do spawania MIG są rozległe, ponieważ może nadawać się do wszystkich rodzajów spawania. Istnieją automatyczne i półautomatyczne trwałe spawarki magnum. Przykładem automatycznego MIG jest ramię robota, które często spaja ramy samochodów w montowni samochodów. W automatycznym MIG operator ustawia i czuwa nad maszyną. Preferowany jest doświadczony spawacz, który ma odpowiedni kontakt i wie, co to znaczy przebywać w strefie spawania. Ale większość spawarek MIG to półautomatyczne spawarki łukowe, w których ciągła, łamliwa elektroda przewodowa i gaz obronny są dostarczane za pomocą pistoletu spawalniczego. 

Na końcówce pistoletu jest energia elektryczna do drutu. Gaz osłonowy i drut są jednocześnie wprawiane w ruch, aby utworzyć spoinę, gdy mechanik obniży indukcję pistoletu. Na rynku dostępne są różne modele maszyn MIG. Główną różnicą między tanią a drogą spawarką MIG jest łatwość obsługi.