Czy potrzebny jest serwis okien?

 

Zawsze, kiedy rozpoczyna się sezon zimowy, to wiele osób narzeka na to, że ma nieszczelne okna oraz drzwi balkonowe. Niby w dzisiejszych czasach możemy zakupić wysokiej klasy okna oraz drzwi na balkon, ale jeżeli nie będziemy o nie odpowiednio dbać, to szybko się one zniszczą. Dlatego warto przynajmniej raz w roku wezwać serwis okien, który wykona odpowiednią regulację oraz naprawę.

Najczęstsze problemy, przez które wzywamy serwis okien?

serwis okien poznańNajczęściej przyczyną wezwania serwisu okiennego jest to, że nasze okna nie chcą się otwierać, a także zamykać. Po wielu miesiącach użytkowania skrzydło okna ociera się o ramę ościeżnicy, a klamka musi być dokręcona na siłę. Jest to jasny sygnał dla właściciela mieszkania, że należy wezwać profesjonalny serwis okien Poznań to miasto, gdzie znajdziemy wielu specjalistów, którzy pomogą nam w różnych usterkach związanych z oknami. Wiele osób nie zastanawia się nad tym, że codzienną przyczyną rozregulowania okien jest po prostu ich codzienne używanie. Każde otwieranie i zamykanie okien oraz manewrowanie okuciami prowadzi do zużycia okna. Dlatego musimy sobie zdać sprawę z tego, że to my sami doprowadzamy do tego, że okna są nieużyteczne i musimy później wyzywać profesjonalny serwis. Doświadczeni pracownicy, którzy zajmują się naprawą okien wykonują podstawowe badania związane z przepuszczalnością powietrza, a także wodoszczelnością. Najczęściej użytkownicy mają problemy z oknami, które przepuszczają zbyt wiele powietrza albo nie przepuszczają go wcale.

Również istotną przyczyną psucia się okien jest to, że są one niewodoszczelne. Wtedy do ramy okna przedostaje się wilgoć i z czasem okna zaczynają być coraz mniej komfortowe w użytkowaniu. Dodatkowo może dojść do tego, że pod wpływem zbyt dużej wody różne części w oknie będą rdzewieć.