Co należy podawać na kolkę dla niemowlaka

 

Kolka potrafi pojawić się jeszcze w szpitalu, tuż po narodzeniu dziecka. Jej przyczyn jest wiele i sami pediatrzy nie zawsze potrafią określić, jaki jest główny powód bólów brzucha u najmłodszych. Pierwszym istotnym objawem kolki jest płacz dziecka, prężenie się, brak spokojnego snu, nerwowość. Wówczas rodzic szuka sposobów na kolkę u niemowlaka.

Szybka pomoc przy kolce niemowlęcej

co na kolkę dla niemowlakaSuplementy i leki na kolkę warto zakupić do domowej apteczki. Właściwie zdrowa, naturalna herbatka antykolkowa lub kropelki na ból brzucha powinny znaleźć się w wyprawce mamy do szpitala-do porodu. Wielu rodziców zadaje to pytanie pediatrom: co na kolkę dla niemowlaka podać w pierwszej kolejności? Wszystko zależy od natężenia dolegliwości. Jeśli nagle w środku nowy pojawi się u dziecka kilka objawów kolkowych, to trzeba działać szybko, skutecznie i zdecydowanie. Najbardziej charakterystycznym objawem kolki jest nagły, głośny płacz, którego rodzic nie może powstrzymać noszeniem na rękach, kołysaniem, czy karmieniem./ podczas kolki dziecko nie chce jeść i pręży się. Można próbować okładów i masaży oraz położyć maluch na brzuszku, by ułatwić trawienie. Antykolkowe mleka modyfikowane mogą pomóc, podobnie zdrowe, ziołowe herbatki z koprem włoskim, kminkiem lub miętą. Ziołowe kropelki także można podawać noworodkom od pierwszych dni życia. NA takie kropelki nie potrzeba recepty od lekarza, można je znaleźć w każdej aptece.

Sytuacja alarmowa dla rodzica to pojawienie się pierwszej kolki. Nagły i intensywny płacz to znak, że dziecko boli brzuszek. Co można dać niemowlakowi w takich sytuacjach? Na kolkę niemowlęcą pomagają przede wszystkim kropelki i ziołowe, delikatne herbatki, które są przeznaczone dla najmłodszych dzieci, od pierwszych dni ich życia.