Ciężarowe naczepy do ciągników

Dotychczasowo zajmowaliśmy się transportem krajowym ładunków o średniej wadze, więc po rozszerzeniu działalności na transporty międzynarodowe okazało się iż nie mamy wystarczająco ładownych naczep jak na zamówienia, które otrzymywaliśmy. Dotychczasowe naczepy miały bowiem bardzo małą ładowność, wystarczającą do lokalnego przewożenia ładunku.

Wielotonowe naczepy trzyosiowe

przyczepy ciężarowe trzyosioweRozważaliśmy dużo różnych możliwości, w tym i zakup standardowych naczep transportowych, choć zdecydowaliśmy się w końcu na najbardziej ładowne warianty. Polecane nam przyczepy ciężarowe trzyosiowe mają bowiem ładowność sięgającą nawet do siedemdziesięciu ton, i doskonale nadają się do przewozu ładunków gabarytowych na trasach dalekobieżnych. Nie musieliśmy się również martwić o kompatybilność, nawet mimo bardzo różnych modeli ciągników, jakich używaliśmy podczas transportu. Każda naczepa była bowiem utrzymana w uniwersalnym standardzie europejskim, a w razie potrzeby mogła być dostosowana do dowolnego siodła poprzez zamianę zaczepu i okablowania. Naczepy które zakupiliśmy okazały się być niezwykle trwałe i wytrzymałe, znosząc bez problemu niemal dwukrotnie większy ładunek niż zalecano, bez najmniejszych uszkodzeń. Działają równie dobrze z każdym modelem ciągnika, a kierowcy często wspominają iż są stabilniejsze i lepiej zabezpieczone niż jakakolwiek standardowa naczepa ciężarowa do ciągnika siodłowego.

Pokład naczepy może pozostać otwarty, jeśli ładunek musi być załadowany za pomocą dźwigu, lub też może być szybko nakryty za pomocą plandeki, montowanej na aluminiowym szkielecie. Podnoszone burty ułatwiają rozładunek i załadunek, a tylna część naczepy wyposażona jest w windę elektryczną, będącą bodaj największym udogodnieniem dla każdego kierowcy podczas rozładunku.