Ceny dobrych drukarek do odzieży

Wybór techniki wykonywania nadruku na materiałach do szycia jest bardzo istotna, jeżeli efekt ma być  estetyczny oraz trwały. Istnieją odmienne rodzaje nadruków na odzieży, które różnią się pod względem sposobu wykonania oraz estetyki, a także kosztów związanych z zakupem drukarki. Warto więc dowiedzieć się, jakie modele drukarek będą najbardziej korzystnym wyborem.

Odpowiednio dobrane drukarki do odzieży

drukarki do odzieży cenyPierwszą metodą drukowania na odzieży jest sitodruk. Jest to metoda analogowa, która polega na przetłaczaniu farby. Czynność ta może być wykonywana maszynowo albo ręcznie. Metoda ta nie jest jednak polecana przy nadrukach wielokolorowych. Kolejną metodą jest druk cyfrowy, wykonany bezpośrednio na materiale. Umożliwia on wykonywanie nawet pojedynczych wydruków, nie ma także ograniczeń jeśli chodzi o wydruk określonej grafiki. Ograniczone jest jedynie korzystanie z kolorów specjalnych, takich jak fluorescencyjne czy metaliczne. Zazwyczaj wykonuje się go na białym materiale. Dostępna jest także metod DTG, czuli nanoszenie wzorów i kolorów bezpośrednio na tkaninę. W tym przypadku szycie odbywa się przed wykonywaniem nadruków. Możliwe jest także drukowanie materiałów na belkach, druk pigmentowy, druk sublimacyjny oraz druk cyfrowymi barwnikami reaktywnymi. Jeżeli interesują nas drukarki do odzieży ceny bywają zróżnicowane. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj nadruków wybierzemy, a także czy ma być to w pełni profesjonalny sprzęt do użytku produkcyjnego, czy raczej drukowanie znacznie mniejszej ilości odzieży w zaciszu domowym.

Reasumując, obecnie mamy do dyspozycji możliwość drukowania na różnorodnych materiałach, a także zróżnicowanymi metodami. Każda z nich ma zarówno swoje zalety, jak i niedoskonałości. Z tego powodu ważne jest, aby przed zakupem odpowiedniej drukarki, w pierwszej kolejności dokładnie zapoznać się z możliwymi rozwiązaniami.