Cenny Olej migdałowy

Pielęgnacja ciała wymaga konsekwencji i przede wszystkim stosowania odpowiednich kosmetyków, które są dopasowane do indywidualnych potrzeb. Na pewno przy ich wyborze warto się kierować składem, bo od niego zależy ich skuteczność.

W czym pomaga olejek migdałowy?

olej migdałowyWyróżniamy kilka rodzajów skóry, z czego każda wymaga nieco innej pielęgnacji. Najbardziej pożądanym typem jest skóra normalna, ale niewiele osób może się nią pochwalić. Przeważnie jest ona sucha, tłusta lub wrażliwa, a do tego dochodzą jeszcze takie problemy jak zmarszczki, trądzik czy przebarwienia. Na pewno każda kobieta posiada jakiś produkt do mycia twarzy, złuszczania martwego naskórka, krem na dzień i na noc oraz jakiś olejek do zadań specjalnych. Najbardziej popularny jest olej migdałowy, który można stosować już u dzieci od najmłodszych lat. Wybierając naturalny olejek, zimno tłoczony i nierafinowany, mamy pewność, że będzie posiadać wszystkie cenne właściwości. Olejek migdałowy jest znany z silnych właściwości nawilżających, regenerujących i wzmacniających. Jest on powszechnie stosowany do pielęgnacji suchej skóry, zniszczonych farbowaniem włosów i rozdwajających się paznokci. Jest także typowym suchym olejkiem, który szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu na skórze, a do tego przyjemnie pachnie słodkimi migdałami. Idealnie się sprawdzi jako serrum na noc, a także składnik domowych maseczek. Nałożony bezpośrednia na włosy, wygładza je, regeneruje i sprawia, że stają się miękkie oraz błyszczące.

Efekt dzialamia olejku migdałowego zobaczymy już po pierwszym zastosowaniu, choć oczywiście najlepszy rezultat osiągniemy przy regularnym stosowaniu. Jeżeli chce mieć pewność co do jego skuteczności, to koniecznie trzeba wybierać oryginalne olejki nierafinowane.