Bezawaryjna praca węży

 

Węże znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Dlatego niezbędne jest ich prawidłowe zabezpieczenie przed uszkodzeniami różnego pochodzenia. Węże są najczęściej wykonane z gumy, dzieli się je na takie, które mają potrójny oplot tekstylny, inny natomiast ze spiralnym. Każdy z rodzajów charakteryzuje się zmienną ilością warstw wchodzących w konstrukcję.

W czym może pomóc instalacja zakuć hydraulicznych?

zakucia hydrauliczneWęże są odpowiedzialne za pracę w różnych maszynach i urządzeniach. Bez nich funkcjonowanie poszczególnych urządzeń byłaby niemożliwa. By były one bardziej wytrzymałe stosuje się specjalistyczne zakucia hydrauliczne. Muszą być one oczywiście jak najwyższej jakości. Generalnie, węże hydrauliczne składają się z odmierzonego odcinka węża, dwóch końcówek i tulejek zaciskowych. Czasami zdarza się, że do wykonania wzmocnienia węża konieczne jest zastosowanie specjalnie zaprojektowanych zakuć. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie stanowi to żadnego problemu. Odpowiednia realizacja złożonego zamówienia gwarantuje uzyskanie najwyższej jakości połączenia, żywotności całego węża oraz bezpieczeństwa przy użytkowaniu nawet w najbardziej utrudnionych warunkach atmosferycznych oraz mechanicznych. Odpowiednio zamontowane zakucie pozwala na swobodne przepływanie płynów, takich jak olej, woda oraz inne roztwory. Ponadto dobrze wykonane zakucia mają za zadanie ustabilizować skoki naprzemiennego ciśnienia, które przepływa w przewodach.

W trakcie montowania zakuć w wężach należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Znajdują się wśród nich średnica i grubość konkretnego oplotu. Węże mogą się również różnić dopuszczalną temperaturą lub ciśnieniem. Wszystkie parametry mają ogromne znaczenie. Ich końcówki powinny być równie dobrze dostosowane do całości konstrukcji.